POMAGAMY: ZBIÓRKA DLA KASI JĘDRASIAK

OD SERCA DLA SERCA

AKTUALIZACJA:  PONAD 100% ZEBRANEJ KWOTY! Zobaczcie sami (linki poniżej)

Od października 2019 wspieramy zbiórkę dla Kasi Jędrasiak.

https://www.siepomaga.pl/kasia


Poznajcie historię Kasi.

Kasia urodziła się w maju 2016 r. ze śmiertelną wadą serca: z dziurą między przedsionkami i komorami serca, nieprawidłową budową aorty, niewykształconym pniem płucnym.

Zbyt cienkie, słabo wykształcone tętnice płucne nie miały sił pompować krwi. Kilka operacji na otwartym sercu nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Cierpienie i ból towarzyszy Kasi od pierwszych minut życia. 

Kasię męczy wysiłek ze względu na duże niedotlenienie. Jej usta są stale sine, pod oczkami widać sińce. To właśnie przez te sińce, fioletowe palce i sine usta na jednym z badań kontrolnych pielęgniarka zapytała mamę, czy dziewczynka nie jest przypadkiem bita. Pogłębiając  smutek spowodowany śmiertelną chorobą serca i jej widocznymi objawami.

Tętnice płucne Kasi muszą się rozwinąć, aby transportować tlen. Lekarze są bezradni. Pomóc może już tylko światowej sławy specjalista kardiochirurgii- profesor Frank Hanley ze Stanford Children’s Health w USA.

Koszt operacji jest za duży dla rodziny, ale to cena za życie dziecka.

Przedłużające się niedotlenienie jest bardzo niebezpieczne dla Kasi: hamuje rozwój płuc i jej rozwój fizyczny😔

 

POMAGAMY: ZBIÓRKA DLA ANTOSIA TRĘBIŃSKIEGO

SERCE TO NIE KSIĄŻKA, ŻEBY JE CIĄGLE OTWIERAĆ…
🙂

AKTUALIZACJA:  PONAD 100% ZEBRANEJ KWOTY! Zobaczcie sami (linki poniżej)

https://roll4you.pl/antos-w-stanford/

https://roll4you.pl/antos-po-operacji/

https://roll4you.pl/antos-w-domu/

Od lipca 2019 wspieramy zbiórkę dla Antosia Trębińskiego.

https://www.siepomaga.pl/pilne


Poznajcie historię Antosia.

Antoś urodził się 8 sierpnia 2018 r.

Tetralogię Fallota, niedorozwój tętnic płucnych, atrezję pnia płucnego, Zespół Alagille’a – dostał od życia na start. A potem mnóstwo cierpienia przez pierwszy rok, którego nie przeszedł niejeden dorosły.

Operacje, reoperacje, miesiące w szpitalu. Dwa tygodnie pod ECMO (pozaustrojowe natlenianie krwi) po których rodzicom polecono pożegnać się z własnym dzieckiem.

Antoś odłączony od ECMO przeżył. Znalazł się w grupie 9% dzieci, którym się to udało!

Jego serduszko jest słabiutkie, ciało zasinione od niedotlenienia, a każdy oddech sprawia trudność.

Jedyną opcją na uratowanie życia maluszka jest operacja serca w USA i jedyny lekarz, prof. Haley, który chce się jej podjąć.Wszystkie inne opcje zostały sprawdzone.

Szansa jest jedna, ale muszą być zebrane środki na operację.

Zobacz materiał z sierpnia 2019:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-10/antos-walczy-o-kazdy-oddech-pilnie-potrzebuje-pomocy/

Pomagamy zebrać fundusze, by operacja mogła się odbyć jak najszybciej. Bo serce czekać nie może.

Punktem kulminacyjnym akcji charytatywnej na rzecz Antosia jest przejazd charytatywny „Superbohaterki dla Antosia. Sto mil na rolkach”, w którym 161 km na rolkach pokonają Superwoman, Wonder Woman i Catwoman z Warszawy do Łodzi, miasta Antosia, już 24 sierpnia b.r.


POMAGAMY: ZBIÓRKA DLA  BARTOSZA ZAWADZKIEGO

SIĘGAMY PO SZCZYTY

Działamy, aby pomóc Bartoszowi Zawadzkiemu – zbieramy pieniądze na wózek inwalidzki, niezbędną rehabilitację oraz bezpieczny pokój (dostosowanie pokoju Bartosza do potrzeb osoby niewidomej i niepełnosprawnej).

AKTUALIZACJA:  100% ZEBRANEJ KWOTY na wózek inwalidzki! Zobaczcie sami (linki poniżej) 🙂

https://roll4you.pl/nowy-wozek-nowa-radosc/

https://roll4you.pl/wiosna-w-sercu/


Poniżej historia Bartosza Zawadzkiego

Niepewność tuż po urodzeniu, a potem długie 53 doby w inkubatorze. Słowa
„ Nie da się… Nie warto…” Tak wyglądał początek drogi z jaką mierzy się Bartosz. Aż chce się powiedzieć, a to dopiero początek…

💔
🏀
💔

Bartosz walczy każdego dnia i każdego dnia zdobywa swoje szczyty
Wydawałoby się czymś łatwym wbicie piłki do kosza 
Ale czy rzeczywiście jest takie dla osoby, która nie chodzi i nie widzi?
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, z jak wielu rzeczy muszą rezygnować osoby niepełnosprawne.

Całe serce sprawie oddaje podróżnik Paweł Klejbor  Klejbor na kresach świata,  który dla Bartosza w maju wyruszy zdobyć jedną z najzimniejszych gór świata w Ameryce Północnej – Denali. Wyprawa na Denali to nic innego jak wspaniały projekt „Pomaganie przez wspinanie – po wózek na Denali”. Jej celem jest zebranie środków na wózek inwalidzki właśnie dla Bartosza.

Mogliście  śledzić poprzednie wyprawy  Pawła Klejbora, choćby tę gdzie stanął na Dachu Afryki – Klimandżaro. Także tamtej wyprawie przyświecał charytatywny cel  i zbiórka pieniędzy – wówczas dla Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni. Paweł ma niesamowitą energię, determinację i wolę walki!  Śledźcie razem z nami jak wyglądają przygotowania i zdobywanie szczytu. Emocje gwarantowane! Wyprawa na Denali odbędzie się 12 maja i potrwa do końca maja tego roku.

 

 

POMAGAMY: ZBIÓRKA DLA WERONIKI I BARTKA DUL

SERCE PODDAJE SIĘ OSTATNIE

AKTUALIZACJA: PONAD 100% ZEBRANEJ KWOTY! Zobaczcie sami (linki poniżej) 🙂

https://roll4you.pl/jestescie-wielcy-cala-kwota-zebrana/

https://roll4you.pl/mikolajki-dla-weroniki-i-bartka/

https://roll4you.pl/radosc-na-swieta/


Poniżej historia rodzeństwa Dul.

Weronika i Bartek są pogodnymi, niezwykle mądrymi dziećmi. Nie poddają się, mimo wszystkiego czym obarczyło ich życie. SMA1*- rdzeniowy zanik mięśni to choroba, która zabrała rodzeństwu możliwość poruszania się i zdeformowała ich maleńkie ciałka. Dzieci już nie chodzą. Mają jednak siebie, mamę i chcą żyć.

Weronika nie pamięta nawet, jak to jest chodzić, bo chodziła tylko trzy lata. Przez problem z obróconymi panewkami biodrowymi, z którym się urodziła, jej chód od początku był nieprawidłowy. Od małego towarzyszyła Bartkowi w jego rehabilitacji. Stan dziewczynki jest lepszy , ponieważ po bracie szybciej zdiagnozowano u niej chorobę. Widzi jednak, jak z upływem czasu jej ciałko coraz bardziej się deformuje. Weronika chce chodzić i chce „być prosta”. Bartka kocha ponad życie i opiekuje się nim jak tylko może.

Bartek był rehabilitowany już od ósmego miesiąca życia. Jest skrajnie odwapniony i ze względu na ten stan przyjmuje specjalne Nutridrinki. Słabnie z godziny na godzinę. Ma powykręcane rączki i nóżki, ma trudności z mówieniem. Rączki są nadal sprawne: potrafi nimi pisać, rysować, jeść kanapki, napić się przez rurkę. Choroba jednak stara się odebrać mu i tę sprawność. Mięśnie zanikają dzień po dniu. Na jego delikatnym ciele można zobaczyć zdeformowane żebra. Najważniejszy mięsień- serce, działa. Serce się nie poddało i walczyć będzie do końca. Bartek ma to szczęście, że może jeszcze rozmawiać. Niewiele dzieci z SMA1 jest w stanie mówić. Marzy, by być zdrowym, ale ma tę świadomość, że nigdy nie będzie mógł chodzić.

Mimo wszystkich trudności dzieci mówią, że „wcale się tym nie przejmują i że to im nie przeszkadza”. Zamiast bawić się z rówieśnikami w wyścigi i grać o nagrody, ścigają się z czasem i z każdym dniem walczą o swoje życie. Przechodzą godziny rehabilitacji i dziesiątki zastrzyków, których bardzo się boją. Mimo całego bólu, cierpienia, niemożności korzystania z dzieciństwa pełnego beztroski, ich marzeniem jest żyć.

Jest tyle mądrości, spokoju i zrozumienia w spojrzeniu Weroniki i Bartka. Serce pęka z bólu na widok ich oczu i na dźwięk kruchego głosu, który mówi: „Ja wiem, że umrę”. Poznajcie to wyjątkowe, kochające się rodzeństwo:

https://www.youtube.com/watch?v=2u2UGt_73mw&sns=fb

(YouTuber Naffnaff w rozmowie z Weroniką i Bartkiem- luty 2018)


Samotna mama dzieci robi wszystko, co w jej mocy. Przeszczepy komórek macierzystych, setki godzin rehabilitacji. Nigdy się nie poddała, chociaż nie pozostawiano jej złudzeń. Informacje o dzieciach pisze… na kartce odręcznie i przesyła, bo opiekuje się Bartkiem. Nocą nie może usiąść przy komputerze, bo jak mówi: „dzieci z SMA nienawidzą nocy”.

Weronika od pierwszego roku życia zaczęła mieć problemy ze snem. Bartek cztery lata był usypiany na kolanach. Jak śpi mama dwójki dzieci chorych na SMA1? Śpi cztery godziny snem przerywanym, sprawdzając czy jej dzieci nadal oddychają.

SMA1 jest na chwilę obecną chorobą nieuleczalną, ale pojawiła się nadzieja.

Nusinersen to lek, który może całkowicie zatrzymać rozwój choroby. Lek jest nierefundowany.

Na intensywne roczne leczenie dwójki dzieci potrzeba łącznie 12 dawek Nusinersenu. Cena jednego podania to 388 tys. zł.

Roczny koszt leczenia dzieci 12 dawkami leku Nusinersen to 4 mln 656 tys. zł.

To cena za życie dzieci.

Część środków dzięki zbiórkom i ludziom o dobrym sercu została zebrana. W dniu pisania tekstu brakuje jeszcze ponad 3.5 mln. zł.

Weronika i Bartek walczą o życie. Razem są dzielni, ale co stanie się z Weroniką, gdy zabraknie Bartka? Pomóżmy im być razem, póki jeszcze możemy.

Ich mama, nie tracąc siły mówi: „Masz, to walcz”. Nie zostawiajmy Jej samej, nie zostawmy Ich samym sobie!


*Rdzeniowy zanik mięśni, SMA1 (od ang. spinal muscular atrophy) – rzadkie schorzenie nerwowo- mięśniowe przejawiające się degeneracją jąder przednich rdzenia kręgowego, skutkującą postępującym upośledzeniem mięśni szkieletowych.

To najcięższy przypadek choroby, o najgorszym rokowaniu. Objawy widoczne są przy urodzeniu lub w pierwszych miesiącach życia.

Jedynym lekiem stosowanym w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni jest Nusinersen, od grudnia 2016 roku dopuszczony do obrotu w Stanach Zjednoczonych i od maja 2017w Unii Europejskiej.